pokój dzienny
Wystrój wnętrz

Czym jest i jak działa roleta dzień noc?

Przyglądając się osłonom okiennym, które w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, nie można nie dostrzec dużego zainteresowania, jakie budzą rolety dzień-noc. Ich popularność systematycznie rośnie, a osoby, które próbują zrozumieć jej fenomen bardzo szybko dochodzą do wniosku, że nie powinien on wcale budzić ich zdumienia. Rolety dzień-noc zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że są rozwiązaniami wyjątkowo funkcjonalnymi. Jest jednak czymś niemal pewnym, że za zainteresowaniem się nimi przemawia także charakterystyczny dla osłon okiennych tego rodzaju niebanalny design. Warto przyjrzeć się im więc bliżej i przekonać się o tym, co mają nam do zaoferowania.

Chroń się przed światłem i… wysoką temperaturą

Gdy słyszymy o tym, że rolety dzień-noc są w stanie ochronić nas nie tylko przed intensywnym światłem słonecznym, ale również przed wysoką temperaturą, zwykle jesteśmy przekonani, że muszą być to dość skomplikowane rozwiązania. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Ich użytkowanie opiera się na kilku prostych zasadach, które można łatwo przyswoić.

Jeśli więc zależy nam na tym, aby całkowicie zaciemnić pomieszczenie, powinniśmy dążyć do tego, aby pasy zaciemniające całkowicie nachodziły na te, których zadaniem jest przepuszczanie światła. Jeśli jednak nie dążymy do niemal nocnej ciemności, ale do lekkiego zaciemnienia, wystarczy, że pozwolimy pasom tylko częściowo nachodzić na siebie. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby całkowicie odsłonić roletę dzień-noc. W takim wypadku wystarczy podnieść ją do góry. Każda z czynności jest nieskomplikowana i może być zrealizowana w ciągu zaledwie kilku sekund.

Dostępne w różnych opcjach

Funkcjonalność rolety dzień-noc jest jej największym atutem. Nie można się jednak nie zgodzić z tym, że z pewnością nie jest to jedyny jej plus. Klienci doceniają też to, że już w momencie zakupu rolety dzień noc mogą wybrać rozwiązanie dostosowane do specyficznych dla nich potrzeb. Największą popularnością cieszą się wolnowiszące rolety przypominające nieco klasyczne firany. Jeśli jednak taka opcja nam nie odpowiada, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zaopatrzyć się w model w kasecie płaskiej – bardziej przylegający do szyby, z równo napiętym i ułożonym materiałem. Takie rozwiązanie jest często opisywane jako bardziej wytrzymałe. Osoby decydujące się na skorzystanie właśnie z niego zwykle nie muszą obawiać się, że nieostrożne zwinięcie rolet doprowadzi do ich uszkodzenia. Poza cechami fizycznymi, obydwa modele nie różnią się między sobą. Oba są tak samo skuteczne zarówno wtedy, gdy chce się uchronić dom przed promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, jak i wtedy, gdy przeszkadza nam przede wszystkim wysoka temperatura.

Dziecinnie proste montaż i obsługa

Mówiąc o tym, co charakteryzuje roletę dzień-noc nie możemy zapominać o tym, że montaż tego rozwiązania jest wyjątkowo nieskomplikowany. Można przeprowadzić go nawet bez pomocy fachowca i to nawet nie dysponując dużym doświadczeniem w tym zakresie. Także obsługa rolet jest intuicyjna. Przeważnie ograniczamy się do pociągnięcia łańcuszka z odpowiedniej strony, aby opuścić je i podnieść, a także zmniejszyć lub zwiększyć natężenie światła wpadającego do pomieszczenia.

Roleta dzień-noc – wnętrze z charakterem

Entuzjaści rolet dzień-noc mówiąc o ich zaletach wskazują przede wszystkim na funkcjonalność tego rodzaju rozwiązań. Warto jednak pamiętać o tym, że nie mniej istotne wydaje się być to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które można cenić wysoko ze względu na ich walory dekoracyjne. Nie ma takiego pomieszczenia, w którym nie prezentowałyby się one znakomicie. Lekkie i zwiewne ciekawie prezentują się we wnętrzach minimalistycznych. Modele o bardziej wyrazistej kolorystyce, swobodnie opadające ku podłodze, są doceniane jednak także przez osoby, które cenią sobie bardziej klasyczne rozwiązania. Rolety są dziś sprzedawane jako rozwiązania charakteryzujące się bogatą kolorystyką. Bez trudu można więc sięgnąć po takie, które będą dopasowane do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *