Zdrowie

Pilates, czyli idealne ćwiczenia dla zapracowanych

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak dobrze zacząć dzień. Chcielibyśmy z samego rana być pobudzeni i pełni energii bez interwencji w postaci podwójnego espresso. Idealnym rozwiązaniem (ostatnio bardzo popularnym) są ćwiczenia pilates. Nie dość, że zapewnią nam dobry start w nowy dzień, to także wzmocnią i rozciągną całe nasze ciało.

Czym w ogóle jest pilates?

Pilates to ćwiczenia łączące w sobie jogę, balet oraz ćwiczenia izometryczne. Co ważne, może je wykonywać praktycznie każdy – niezależnie od wieku, kondycji fizycznej czy stanu zdrowia. Wystarczą tylko chęci i odpowiednia dawka motywacji.

Co dają nam ćwiczenia pilates?

  • wzmacniają mięśnie, a zwłaszcza mięśnie brzucha, ponieważ głównie na nich opiera się pilates
  • zwalczają bóle pleców i stawów
  • poprawiają postawę ciała oraz koordynację ruchową
  • wyszczuplają i ujędrniają ciało (ćwiczenia pilates wykonujemy zwykle z własnym ciężarem ciała, co skutkuje zwiększeniem produkcji kolagenu- białka mającego właściwości ujędrniające)
  • poprawiają krążenie krwi
  • łagodzą bóle głowy
  • wspomagają układ trawienny
  • relaksują

Jak przygotować się do sesji?

Jedną z największych zalet ćwiczeń pilates jest brak konieczności używania dodatkowego sprzętu. Oczywiście, można ćwiczyć z kostkami do rozciągania, specjalnymi reformerami, cadillacami itd. Jednak nie jest to konieczne. Wystarczy znaleźć trochę miejsca na dywanie w naszej sypialni, salonie czy innym pomieszczeniu w domu, włączyć odpowiedni filmik na YouTube i zacząć ćwiczyć.

Z kim i jak często ćwiczyć pilates?

Aby widzieć efekty naszych działań, powinniśmy uprawiać pilates co najmniej dwa razy w tygodniu przez dwadzieścia minut. Możemy zapisać się na specjalne zajęcia z instruktorem, ćwiczę przed laptopem albo samemu konstruować sesje na podstawie gamy pozycji, które znajdziemy w Internecie. Jeżeli chodzi o drugą opcję, przedstawię Wam kilka kanałów na YouTube, z którymi zaczęłam swoją przygodę z pilates.

Move With Nicole

Sanne Vloet

Well+Good

Bailey Brown

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *