pokój dzienny

Czym jest i jak działa roleta dzień noc?

Przyglądając się osłonom okiennym, które w ostatnich latach cieszą się największą popularnością, nie można nie dostrzec dużego zainteresowania, jakie budzą rolety dzień-noc. Ich popularność systematycznie rośnie, a osoby, które próbują zrozumieć jej fenomen bardzo szybko dochodzą do wniosku, że nie powinien on wcale budzić ich zdumienia. Rolety dzień-noc zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że są rozwiązaniami wyjątkowo funkcjonalnymi. Jest jednak czymś niemal pewnym, że za zainteresowaniem się nimi przemawia także charakterystyczny dla osłon okiennych tego rodzaju niebanalny design. Warto przyjrzeć się im więc bliżej i przekonać się o tym, co mają nam do zaoferowania.

na-zewnatrz-domu

Jak najlepiej zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne posiadają więcej zalet niż wielu z nas mogłoby się to wydawać. Na uwagę zasługuje zarówno to, że chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i to, że przyczyniają się do znaczącej poprawy ciepłochłonności okna. Można na nie liczyć także wtedy, gdy ważne jest odgrodzenie się od ulicznego hałasu oraz zabezpieczenie przed złodziejami. Oczywiście, wszystkie te zalety można odczuć przede wszystkim wtedy, gdy rolety są zamontowane w odpowiedni sposób. Na co warto więc zwrócić szczególną uwagę?

Rolety na okna dachowe – co warto o nich wiedzieć

Kiedy jesteś posiadaczem i mieszkańcem domku jednorodzinnego z zagospodarowanym do celów mieszkaniowych poddaszem, zwykle znajdują się na nim okna dachowe, dzięki którym poddasze doświetlone jest odpowiednio o każdej porze roku. Jednak okna dachowe mają nie tylko zalety. W upalne lata, kiedy słońce wciąż świeci, mogą nam dawać na poddaszu za dużo światła, a tym samym niepożądanego gorąca. Dlatego już na etapie montażu okien dachowych, warto zastanowić się jak zabezpieczyć je przed nadmierną ilością wpadającego światła, jakie rolety na okna dachowe zamontować, aby cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania poddasza w swoim domu.

księżycowo

Żaluzje i rolety dzień noc – cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?

Zwykły tiul czy zasłony z grubej tkaniny nie zawsze są łatwe w użyciu. Zbierają kurz, szybko się brudzą, a jednocześnie są mało funkcjonalne. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się bardziej skuteczne systemy ochrony przeciwsłonecznej – rolety. Tworzą przyjemny cień w pomieszczeniach, chronią meble przed szkodliwym działaniem słońca i produkowane są w szerokiej gamie modeli. Jednym z najpopularniejszych modeli są rolety dzień / noc.

Żaluzje aluminiowe – uniwersalne rozwiązanie w osłonach okien

Wybór rodzajów osłon okiennych jest bardzo duży. Głównie dlatego, że w domach coraz częściej nie chcemy mieć firan i zasłon, które zabierają część powierzchni okiennej i są siedliskiem kurzu. Okna w projektach wnętrz mają być elementem wystroju czyli to co w nich wieszamy ma z nim w pełni współgrać. Każdy rodzaj osłon wkomponowany jest w ramę okna, co sprawia, że całość nie przytłacza wnętrza i jest jego harmonijnym dopełnieniem.