Rolety na okna dachowe – co warto o nich wiedzieć

Kiedy jesteś posiadaczem i mieszkańcem domku jednorodzinnego z zagospodarowanym do celów mieszkaniowych poddaszem, zwykle znajdują się na nim okna dachowe, dzięki którym poddasze doświetlone jest odpowiednio o każdej porze roku. Jednak okna dachowe mają nie tylko zalety. W upalne lata, kiedy słońce wciąż świeci, mogą nam dawać na poddaszu za dużo światła, a tym samym niepożądanego gorąca. Dlatego już na etapie montażu okien dachowych, warto zastanowić się jak zabezpieczyć je przed nadmierną ilością wpadającego światła, jakie rolety na okna dachowe zamontować, aby cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania poddasza w swoim domu.

księżycowo

Żaluzje i rolety dzień noc – cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?

Zwykły tiul czy zasłony z grubej tkaniny nie zawsze są łatwe w użyciu. Zbierają kurz, szybko się brudzą, a jednocześnie są mało funkcjonalne. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się bardziej skuteczne systemy ochrony przeciwsłonecznej – rolety. Tworzą przyjemny cień w pomieszczeniach, chronią meble przed szkodliwym działaniem słońca i produkowane są w szerokiej gamie modeli. Jednym z najpopularniejszych modeli są rolety dzień / noc.

Żaluzje aluminiowe – uniwersalne rozwiązanie w osłonach okien

Wybór rodzajów osłon okiennych jest bardzo duży. Głównie dlatego, że w domach coraz częściej nie chcemy mieć firan i zasłon, które zabierają część powierzchni okiennej i są siedliskiem kurzu. Okna w projektach wnętrz mają być elementem wystroju czyli to co w nich wieszamy ma z nim w pełni współgrać. Każdy rodzaj osłon wkomponowany jest w ramę okna, co sprawia, że całość nie przytłacza wnętrza i jest jego harmonijnym dopełnieniem.