aranzacja-zaluzje-aluminiowe
Wystrój wnętrz

Uniwersalność żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe były jednymi z pierwszych na rynku osłon okiennych wewnętrznych. Nie pełniły funkcji dekoracyjnych, miały skuteczniej (niż firany i zasłony) chronić wnętrza przed słońcem i jednocześnie nagrzewaniem.

Przez lata rynek osłon, w tym i żaluzje aluminiowe, bardzo się zmienił. Przede wszystkim zaczęto dostrzegać ich funkcje dekoracyjne. Projektanci zaczęli tworzyć nowe wzory. Osłony wewnętrzne to dzisiaj bardzo istotny element architektury wnętrz. Zróżnicowane pod kątem stylów i kolorów stanowią „kropkę nad i” projektu wystroju domu. Żaluzje aluminiowe są osłonami bardzo uniwersalnymi ponieważ ich lamele (listwy tworzące osłonę) zaprojektowane są w trzech różnych stylach – klasyczne, drewnopodobne oraz perforowane. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i stylowych pomieszczeniach biurowych. Można bez problemu skomponować je z wystrojem i kolorystyką. Ponadto w sklepie internetowym Knall osłony te przygotowywane są na wymiar więc można dopasować żaluzje do okien o wymiarach niestandardowych czy większych przeszkleń.

Oferta żaluzji aluminiowych

zaluzje-z-aluminiumDecydując o wyborze żaluzji bierzemy pod uwagę: szerokość listew (lameli), styl listew, kolorystykę, sposób sterowania oraz sposób montażu.

Szerokość listew – tutaj do wyboru mamy trzy różne szerokości: 16mm, 25mm oraz 50mm. O wyborze, którą z szerokości wybrać decyduje przede wszystkim wielkość okna. Przy większych przeszkleniach polecane są listwy szersze (50mm). Najlepiej pasują do większych okien, ale też łatwiej nimi sterować.

Styl listew – wybieramy spośród trzech: klasyczne, drewnopodobne oraz perforowane. Funkcja osłon to przede wszystkim osłona przed słońcem oraz nagrzewaniem. Mechanizm sterujący ustawia listwy pod dowolnym kątem, tak aby łatwo było dostosować ich położenie do pory dnia, a tym samym intensywności słońca oraz kąta padania jego promieni. Funkcjonalność to jedno, druga ważna rzecz to estetyka. Do lameli drewnopodobnych można dobrać osprzęt drewniany: maskownicę rynny górnej i pokrętło obracania. Z kolei lamele perforowane uważane są za jedne z najnowocześniejszych rozwiązań; na listwach znajdują się małe otwory, które rozpraszają światło słoneczne i nie zaciemniają całkowicie pomieszczeń nawet kiedy są opuszczone. Dlatego też polecane są szczególnie dla osób często przebywających w ciągu dnia w domu lub do powierzchni biurowych.

Kolory – żaluzje aluminiowe mają najbardziej rozbudowaną paletę barw z pośród wszystkich osłon okiennych.

Sposób sterowania – może być manualny (stronę umieszczenia pokrętła sterowania można wybrać przy składaniu zamówienia) lub elektryczny.

Montaż – żaluzje aluminiowe mogą być montowane na ramę okna, we wnęce okiennej na ścianę lub sufit. Wybór łączy się z wielkością osłony np. mniejsze można umieszczać na ramie okna, większe na ścianie lub suficie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *