Wystrój wnętrz

Żaluzje aluminiowe – uniwersalne rozwiązanie w osłonach okien

Wybór rodzajów osłon okiennych jest bardzo duży. Głównie dlatego, że w domach coraz częściej nie chcemy mieć firan i zasłon, które zabierają część powierzchni okiennej i są siedliskiem kurzu. Okna w projektach wnętrz mają być elementem wystroju czyli to co w nich wieszamy ma z nim w pełni współgrać. Każdy rodzaj osłon wkomponowany jest w ramę okna, co sprawia, że całość nie przytłacza wnętrza i jest jego harmonijnym dopełnieniem.

zaluzje
Żaluzje

Szeroka oferta osłon daje nam możliwość dopasowania ich do tego w jaki sposób wyobrażamy sobie nasz dom; do tego co lubimy i w jakim otoczeniu najlepiej się czujemy. Żaluzje aluminiowe są tu jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Ich kolorystyka i struktura materiałów, z których są produkowane sprawiają, że wpasują się do wnętrz o różnym charakterze. Często myślimy o żaluzjach aluminiowych jako o czymś przestarzałym, a to wielki błąd. Wytwarza się je z nowoczesnych materiałów i wprowadza coraz to nowe rozwiązania w zakresie designu oraz systemów sterowania. Z tego powodu cały czas należą do grupy najchętniej kupowanych osłon okiennych w Polsce.

Co warto wiedzieć na temat żaluzji aluminiowych

Aranżacja wnętrza

Główna funkcja żaluzji aluminiowych to ochrona pomieszczeń przed słońcem. Ruchome listwy (lamele) ustawiamy pod różnymi kątami i w ten sposób regulujemy ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Tym samym regulujemy też temperaturę w nim panującą, zasunięte listwy zacieniają wnętrza i utrzymują komfortowy chłód nawet podczas upałów.

Warto wiedzieć, że przy tym rodzaju żaluzji mamy do wyboru trzy różne rodzaje listew (lameli) – klasyczne, drewnopodobne lub perforowane. Przy żaluzjach drewnopodobnych możemy dobrać też identyczne elementy osprzętu tj. maskownicę górnej rynny oraz pokrętło obracania. Sprawdzą się w pomieszczeniach zaprojektowanych w bardziej klasycznym stylu. Żaluzje perforowane z kolei na listwach mają malutkie dziurki, które sprawiają, że wyglądają bardzo nowocześnie i w takich też wnętrzach głównie się sprawdzą. Zasunięte nie zaciemniają całkowicie pomieszczeń, ale ładnie rozpraszają światło.

Wybieramy też szerokość listew – 16mm, 25mm i 50mm. Te o mniejszej szerokości poleca się zainstalować w oknach mniejszych, natomiast szersze można zastosować w tak modnych ostatnio dużych przeszkleniach. Trzeba natomiast sprawdzić jakie szerokości lameli są dostępne w różnych typach żaluzji – klasycznych, perforowanych i drewnopodobnych.

Żaluzje aluminiowe w sklepie internetowym KNALL

Kolorystyka i prosty montaż to kolejne zalety żaluzji aluminiowych. Mają najbardziej rozbudowaną paletę barw z pośród wszystkich rodzajów osłon okiennych. Montaż nie jest trudny: mogą być montowane na ramę okna, we wnęce okiennej na ścianę lub sufit. Sposób montażu łączy się z wielkością osłony np. mniejsze można umieszczać na ramie okna, większe na ścianie lub suficie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *